Łączymy tradycję rodzinnej praktyki z jakością i nowoczesnością.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Protetyka

Protetyka zajmuje się odbudową zębów oraz uzupełnieniem braków zębowych przy zachowaniu szczególnej uwagi na trwałość i estetykę wykonywanych prac. Leczenie protetyczne pozwala nie tylko na kosmetyczne uzupełnienie brakujących zębów, ale także na poprawę estetyki profilu twarzy i rehabilitację czynnościową narządu żucia. Braki w uzębieniu przyczyniają się do zaburzeń w stawach skroniowo żuchwowych oraz powodują duży dyskomfort w życiu pacjenta.

Wskazania do leczenia
 • Częściowy brak korony zęba – wkłady koronowe (inlay, onlay)

  Jeżeli złamanie zęba nie jest zbyt rozległe, wykonujemy wypełnienie ceramiczne typu inlay lub onlay z porcelany lub złota. Wkłady ceramiczne są bardzo estetyczne, bardzo szczelne i trwałe.

 • Całkowity brak korony zęba – wkłady koronowo-korzeniowe

  Rozległe złamanie zęba wymaga (po uprzednim wyleczeniu kanałowym zęba) wykonania wkładu korzeniowo-koronowego, który zostaje zacementowany w korzeniu zęba.

  Wkłady koronowo-korzenne wykonuje się ze złota lub stali, następnie w części koronowej wkładu wykonuje się koronę porcelanową na podłożu metalowym (złoto, stal) lub pełnoceramicznym.

  Obecnie stosuje się wkłady z włókien szklanych (koronowo-korzeniowe) znajdują one zastosowanie w odbudowie złamanych koron zębów (na 1 wizycie)!

 • Brak jednego lub kilku zębów

  Jednym ze sposobów uzupełniania brakującego miejsca po danym zębie jest zawieszenie go na dwóch sąsiednich, poprzez oszlifowanie tych sąsiednich zębów. Jest to tzw. most porcelanowy zacementowany na stałe na filarach zębów sąsiednich, którego pacjent nie może zdejmować. Kosmetycznie jest on identyczny jak sąsiednie zęby, jednak wadą jego jest to, iż wymaga oszlifowania często zdrowych zębów. Alternatywą jest założenie implanta, który jest dużo bardziej doskonałym rozwiązaniem.

 • Brak wielu zębów

  Jeżeli z różnych przyczyn nie możemy wszczepić implantów, również wtedy dysponujemy całym wachlarzem możliwości uzupełniania braków zębowych:

  • protezy wyjmowane ruchome tzw. szkieletowe umocowania na zasuwach, zatrzaskach nie posiadające klamer, zapewniające poprawny efekt kosmetyczny i komfort podczas mówienia i jedzenia.
  • rozległe mosty zacementowane na stałe na oszlifowanych wcześniej zębach filarowych.
 • Całkowite bezzębie

  Najlepszym sposobem zabezpieczenia bezzębnej szczęki lub żuchwy jest proteza stała zamieszczona na implantach.

  Znacznie ekonomiczniejszym wariantem jest zastosowanie konwencjonalnej protezy akrylowej osiadającej. Jednak duży dyskomfort spowodowany noszeniem takiej protezy oraz dość niski efekt estetyczny powoduje, że pacjenci coraz częściej odstępują od tego typu uzupełniania protetycznego na rzecz wykonania implantów.

Do utwardzania wypełnień stosujemy najnowocześniejsze lampy SDI radii plus, minimalizujące skurcz materiału, w związku z tym wypełnienie jest niezwykle szczelne.

Jasne piękne zęby są symbolem zdrowia i urody, dlatego zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale również poprawą ich wyglądu.


Materiały
 • korony i mosty

  Mogą być wykonane na podłożu ceramicznym (procera), (all-ceram), metalowym (złoto, tytan, stal). Zastosowanie określonego typu materiału zależy od wymagań pacjenta.

 • procera – korony i mosty

  Porcelana PROCERA (bez podłoża metalowego) można stosować do odbudowy wszystkich zębów a uzyskana estetyka zbliżona jest do estetyki zębów naturalnych. Ponadto korony PROCERA są o wiele bardziej wytrzymałe od innych ceramicznych koron, przewodzą światło i doskonale nadają się do odcinka przedniej jamy ustnej.

 • korony i mosty porcelanowe na złocie

  Złoto stanowiące bazę dla porcelany (całkowicie niewidoczne w ustach pacjenta) jest materiałem kowalnym, co za tym idzie doskonale przylega do tkanek i zapobiega próchnicy.

 • korony i mosty porcelanowe na złocie

  To tańsza alternatywa do prac wykonanych na złocie.