Łączymy tradycję rodzinnej praktyki z jakością i nowoczesnością.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Implantologia

Implant

Implant to śruba, która zastępuje korzeń zęba i do której przymocowuje się koronę zęba. Implanty zębowe w doskonały sposób odtwarzają pojedyncze braki zębowe, braki kilku zębów, jak również całkowite bezzębie. Istnieje wiele różnych systemów implantologicznych: Camlog system, Osteoplant, Branemark system itd.

Budowa i trwałość implantu

Implant wykonany jest z tytanu. Budową zbliżony jest do śruby, posiada gwint, który umożliwia mu trwały zrost z kością. Implant jest połączony z łącznikiem, który wystaje ponad dziąsło, a na nim zostaje odbudowana korona.

Najstarsze implanty są dziś wykonane przez ojca współczesnej implantologii Branemarka a więc trwałość ich jest wieloletnia, jednak wymagają częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym w celu przeprowadzenia kontroli oraz utrzymania doskonałej higieny jamy ustnej.

Wskazania do leczenia:
  • Brak jednego zęba

    Pojedynczy brak zęba możemy uzupełnić wszczepiając implant, który możemy natychmiastowo odciążyć koroną i pacjent wychodzi z gabinetu z uzupełnionym brakiem zębowym. Ponadto uzupełnienie implantem nie wymaga oszlifowania zębów sąsiednich, co jest ogromną zaletą tego rodzaju prac.

  • Brak kilku zębów

    W przypadku braku kilu zębów stosujemy most osadzony na kilku implantach. Niekwestionowaną zaletą tego rodzaju uzupełnienia jest brak konieczności oszlifowania sąsiednich zębów.

  • Całkowite bezzębie

    Obecnie wielu pacjentów decyduje się wymienić akrylową protezę na stałe uzupełnienie implantologiczne czyli nową jakość życia.

    Protezy wyjmowane na implantach (overdenture) – wystarczy wszczepić 2 – 4 implanty, na nich umocować na zatrzaskach protezę w ten sposób znika problem ruchowości dolnej protezy

    Protezy stałe na kilku implantach – do tego typu uzupełnienia potrzebujemy większej ilości implantów tj. 6 – 8. Ten rodzaj uzupełnienia zapewnia doskonalsze utrzymanie protezy.

Przeciwwskazania
  • zła higiena jamy ustnej,
  • nałogowe palenie papierosów
  • osteoporoza
  • choroby stawów

O kwalifikacji pacjenta w danym przypadku decyduje lekarz.