Łączymy tradycję rodzinnej praktyki z jakością i nowoczesnością.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Chirurgia stomatologiczna

  • Usuwanie zębów i korzeni w znieczuleniu miejscowym
  • Usuwanie zębów mądrości - czyli zębów ósmych

Zęby ósme usuwamy gdy:

  • są zębami zatrzymanymi i nie ma szans na to aby zajęły prawidłową pozycję w łuku zębowym
  • są zębami częściowo zatrzymanymi w kości tzn. ząb taki jest przykryty fałdem dziąsłowym, który może spowodować, że zalegające resztki pokarmowe potrafią być przyczyną stanów zapalnych, często nawracających
  • ze wskazań ortodontycznych, zęby te często powodują tłoczenie się na odcinku przednim
  • ze względu na duże zniszczenie próchnicą

Sam zabieg jest przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Polega na nacięciu błony śluzowej w miejscu zatrzymanego zęba i odwarstwieniu płata błony śluzowej. Następnie za pomocą specjalnego frezu zbieramy blaszkę kostną, usuwamy ząb i zaszywamy ranę. Szwy zdejmujemy po około 7 dniach.

Resekcja

Wskazaniem do wykonania zabiegu resekcji są rozległe zmiany okołowierzchołkowe (ziarniaki okołowierzchołkowe), zlokalizowane wokół wierzchołka korzenia lub korzeni zębów. Zabieg polega na nacięciu i odwarstwieniu błony śluzowej, odcięciu wierzchołka korzenia zęba (który wcześniej jest przeleczony kanałowo) wraz z usunięciem zmiany zapalnej. W przypadku znacznych ubytków kości po wykonanym zabiegu stosujemy materiały kościo zastępcze. Zabieg ten wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, w osłonie antybiotykowej, szwy zdejmujemy po 7 do 10 dniach.

Hemisekcja

Odcięcie jednego z korzeni zęba wielokorzeniowego. Wskazaniem do wykonania zabiegu hemisekcji mogą być rozległe zmiany okołowierzchołkowe w regionie jednego z korzeni zęba. Innym wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest niemożność przeprowadzenia prawidłowego leczenia kanałowego, ze względu na niedrożność kanału. Zabieg hemisekcji wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, polega na przecięciu zęba na pół i usunięciu korzenia objętego zmianą. Na pozostałych korzeniach możemy wykonać uzupełnienie protetyczne.